czwartek, 23 kwietnia 2015

Gruba Zuza czyli Jak radzić sobie ze złością

Czy złość jest potrzebna?
Jakie są rodzaje złości?
Jak sobie z nią radzić?
Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć z uczniami klasy trzeciej SP nr 122.
 Dzieci pracowały w grupach a na zakończenie zajęć miały za zadanie wykonać portret złości, który będzie ozdabiał ich salę lekcyjną.






Postawy asertywne wobec różnego rodzaju uzależnień

22 kwietnia w ramach projektu Stawiam na zdrowie w naszej bibliotece odbyły się warsztaty przeprowadzone przez panią Annę Mazur dla uczniów kl. VI SP nr 122. Młodzież chętnie wypowiadała się na stawiane pytania i pogłębiała wiedzę na temat tego w jaki sposób należy być asertywnym, jak domagać się swoich lub czyichś praw lub występować w ich obronie, nie ograniczając przy tym praw kogoś innego.




czwartek, 16 kwietnia 2015


Duży czyta małemu

Filia nr 10 MBP Łódź-Bałuty bierze udział w projekcie realizowanym przez uczniów SP nr 122 "Duży czyta małemu". Raz w miesiącu dzieci z klasy IV spotykają się w naszej bibliotece ze swoimi młodszymi kolegami i czytają im pozycje przygotowane przez bibliotekarzy. Dużym zainteresowaniem cieszą się książki z serii "Ciekawe dlaczego?", zawierają bowiem wiele informacji na różne tematy.
Koordynatorem projektu jest pani Katarzyna Wiktorek - nauczyciel ze SP nr 122.






 BAJKI PRL

Kreskówki z czasów PRL-u nadal wywołują uśmiech na naszych twarzach, chociaż dzisiaj są tylko wspomnieniem
 i właśnie tą historię przybliżył uczniom SP nr 122 Pan Adam Sitarek z Instytutu Pamięci Narodowej.
Bajki z dawnych lat są proste, pogodne i pouczające, co w zasadniczy sposób odróżnia je od współczesnych filmów animowanych. Niektóre z nich są rodzimej produkcji - Bolek i Lolek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej czy Miś Uszatek ze studia Se-ma-for w Łodzi. Uczniowie przypomnieli sobie także kreskówki  z zagranicy (Krecika czy  Wilka i Zająca).
Ciekawostką jest, że Bolek i Lolek był znany nie tylko w kraju, ale to jedyna europejska produkcja, która została dopuszczona do emisji w Iranie po rewolucji islamskiej.






„Ekologia i ochrona środowiska to (...)nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród. To wybór przez Ciebie i przeze mnie wolnego czasu i taka ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu”  

                                                               Eryk Mistewicz, 1991


8 kwietnia dzieci z Przedszkola Miejskiego wzięły udział w lekcji o ekologii. Dzieci dowiedziały się, jak należy właściwie segregować śmieci i do jakich kontenerów wrzucać odpowiednie odpadki. Przedszkolaki usłyszały również o potrzebie oszczędzania wody i energii elektrycznej. Przygotowane zajęcia miały charakter warsztatowy i składały się z dwóch części. W pierwszej części dzieciom przekazana została podstawowa wiedza z zakresu ekologii, w drugiej natomiast przedszkolaki miały do rozwiązania rebusy i zagadki obrazkowe.